Tıp Doktorları - Hekimler
Tüm Sağlık Profesyonelleri
Uzmanlık Alanı

WebSayaç
diziler
Sağlık Hukuku
Hastane Güvenlik
Kadın Sitesi - Sağlık
Tanıtım

Prof.Dr.Adem Güngör ve Doç.Dr.Erkan Dikmen

Site Adı: Prof.Dr.Adem Güngör ve Doç.Dr.Erkan Dikmen
Kategori: Ankara
Tıklanma: 582
Eklenme: 20 01 2009
PageRank:
1/10
Akciğer hastalıkları, Akciğer kanseri ve Göğüs cerrahisi uzmanı Profesör Doktor Adem Güngör ve Doçent Doktor Erkan Dikmen tarafından yönetilen Meda Klinik.
Adresi: Arjantin Caddesi Halıcı Sokak No: 2/3, 06700 Gaziosmanpaşa - ANKARA.
Telefonu: 0312 467 78 78 (pbx) - Fax: 0312 427 58 59.

Prof.Dr.Adem GÜNGÖR

MEDA KLİNİK Göğüs Cerrahisi kliniğinin kurucusudur. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1986 yılında mezun oldu. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, İbn-i Sina Hastanesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamladı ve aynı klinikte Göğüs Cerrahisi uzmanı olarak çalışmaya başladı. 1990 yılından itibaren değişik zamanlarda ve belirli sürelerde Londra Royal Brompton Heart and Lung Institute, Londra Chest Hospital, Londra Harefield Transplantation Center, Edinburgh City Hospital, New Castle Freeman Hospital'da ve daha kısa süreli olmak üzere birçok uluslararası merkezde aktif olarak ameliyatlara katıldı. Göğüs Cerrahisi alanında 1995 yılında “Doçent”, 2001 yılında ise “Profesör” ünvanı almaya hak kazandı. Halen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalında part time öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. Akciğer kanserine yönelik akciğer rezeksiyonları, genişletilmiş akciğer rezeksiyonları, göğüs duvarı rezeksiyonları ve bronkoplastik operasyonlar özel ilgi alanlarıdır.


Doç.Dr.Erkan DİKMEN

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden1992 yılında mezun oldu. 1993-1998 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, İbn-i Sina Hastanesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamladı. 1998-2001 yılları arasında Göğüs Cerrahisi Uzmanı olarak çalıştıktan sonra 2001 yılında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim dalına “Yardımcı Doçent” olarak atandı. Göğüs Cerrahisi alanında 2006 yılında “Doçent” ünvanı almaya hak kazandı. 2003, 2004 ve 2006 yıllarında toplam 1 yıl süreyle Amerika Birleşik Devletleri “University of Texas Southwestern, Dallas Medical Center” Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde “Research Fellow” olarak görev yaptı. Halen MEDA KLİNİK bünyesinde tam zamanlı olarak görev yapmaktadır.


Not
  •  

Not: 5.52/10 (31 ) 

Yorumlar
Yorum Ekleyen Melda YAŞAR / 23 05 2009
Merhaba. Benim bir arkadaşımın babasının kalp zarında sıvı varmış ve aynı zamanda ciğerinde de su varmış. Sizinle irtibata geçmek isteriz mümkünse. Şimdiden tşekkürler.

Yorum Ekleyen ADEM HOCAM BİR TANE / 24 12 2010
Önce allahhıma şükreder sonrada adem hocama teşekkür ederim!!!Bana önce allah yardım etti sonra adem hocam. ALLAH razı olsun senden adem hocam sayende gecirdiğim ameliyattan sonra şimdi çok iyiyim çok şükür hocam.. bence sen yeryüzünün en iyi gögüs cerrahısın ellerin dert görmesin hocam..sagol..

Yorum Ekleyen .. / 26 07 2011
Bu yasima kadar cok insanlara tanidim ama bugüne kadar böyle bi asalik insanla tanismadim. Paramla yarim saat annemi ve beni azarladi asagiladi. Bunu amcalarim duymus olsaydi onu oturdugu sandalyeye baglarlardi. Neden Türkiyede dayak yiyip öldürüldügü simdi anlasiliyo. DOKTOR OLMUS AMA ADAM OLAMAMIS

 

 


 karekter hakkınız kaldı

captcha

 

Reklamlar